Café Neratov přerušuje pravidelný provoz, dále jen na vyhlášení… Proč?


Možná jste už slyšeli informaci, že po letní sezóně v neděli 3. září Café Neratov přerušuje pravidelný provoz. Pro většinu z Vás to může být nepříjemné překvapení. Často přicházíte do kavárny a vidíte, že máme stále plno, často je třeba stát dokonce fronty. Tak proč jsme se rozhodli přerušit pravidelný provoz?

K rozhodnutí přerušit pravidelný provoz kavárny nás vedlo více rozhodnutí:

  • Prvním argumentem je nedostatečná ekonomika provozu. Orlické hory jsou význačné extrémní sezónností a jednoduše není v našich silách při stávajících podmínkách (velikost kavárny a skladů) těmto aspektům čelit. Návštěvnost o víkendech se prudce zvyšovala, přes týden stagnovala nebo zmenšovala. Udržet vysokou kvalitu služeb, která je pro nás prvořadá, bylo stále těžší a těžší. I když zákazníků jsme měli na první pohled hodně, dostat se do zisku, který by slušně pokryl naše životní potřeby a umožnil investovat do firmy, bylo nadlidským úkolem.
  • V Orlických horách je krásně, ale život je zde drsný. Bylo zde těžké najít dostatek lidé našeho smýšlení, přátelé a rodina jsou daleko. Chybělo nám kulturní vyžití a i duchovní stránka se začala z našich životů postupně vytrácet.
  • Dalším a neposledním důvodem je uvědomění, že náš provoz tak, jak je nastaven nyní, nebude nikdy jen o kávě. Některými návštěvníky jsme byli nuceni do věcí, které se neslučovaly s našimi hodnotami. Vzali jsme městský produkt a zasadili ho na venkov. Bohužel jsme nedomysleli určité důsledky, které naše rozhodnutí otevřít zde kavárnu má. Potřebujeme nyní tzv. time-out, abychom si vše promysleli a udělali kavárnu ještě lepší pro naši cílovou skupinu. Chceme mít čas zákazníky i vzdělávat a šířit kávovou osvětu i jinak, a proto počítáme nadále s kávovými kurzy.

Nechceme si v žádném případě stěžovat, jen popisujeme reálný dopad, jak ho vnímáme my. Z každé životní situace se lze poučit, brát ji jako zkušenost a překonat ji. Pokud byste měli zájem se dozvědět více o naší cestě za kavárnou, důvodech přerušení pravidelného provozu kavárny, tak je tu pro Vás naše kniha „S mlékem, nebo bez“, kterou jsme vydali na konci června.

Více o knize zde

Kniha vypráví strastiplný příběh ke splnění snu vlastní kavárny až po techniky, které Vám umožní překonat i ty největší překážky. V našem případě více než kdy předtím platí, že konec znamená nový začátek. Jděte si za svými sny a nebojte se selhání. Pokud budete si stát za svými hodnotami, všechny strasti překonáte.

Děkujeme za Vaše pochopení a přejeme vše dobré

Vaši kavárníci

Kamil a Tomáš

+ There are no comments

Add yours